Pogan- obronić leżącego!

Kilka tygodni temu zareagowałem na postulat jednej z najważniejszych opolskich gazet regionalnych, która zwróciła się do czytelników z zapytaniem, co sądzą o prośbie Leszka Pogana by skrócić mu karę więzienną i pozwolić powrócić do rodziny, która znajduje się w tragicznej sytuacji psychicznej i materialnej, bowiem on poniósł już karę wystarczająco surową, niewspółmierną do czynu, jakiego się dopuścił.

Prawdopodobnie redaktorzy gazety mieli zamiar rozpętać kolejną okropną nagonkę ze szczuciem przeciwko nieborakowi, który dźwiga tę straszliwą za swój haniebny czyn odpowiedzialność już tyle lat. A razem z nim jego nieszczęsna rodzina. Oto słowa tekstu, który przesłałem na emailadres gazety:…”Chciałbym prosić redakcję … by nie podżegała czytelników do napastliwych wypowiedzi pod adresem Leszka Pogana. Człowiek ten przeszedł gehennę i nadal trwa w nieustającej nagonce na swoją osobę i rodzinę. Kara, jaką już poniósł, jest stokrotnie większa od uczynku, którego się dopuścił. A przecież kara ta pozostanie w nim do końca jego żywota. Jest człowiekiem straconym już na zawsze.

Miejcie wzgląd na jego rodzinę i dzieci. Pragniecie jego śmierci? Prawdopodobnie tak się składa, że Ci , co tak są względem tego cierpiętnika zaciekli i okrutni, sami mają na sumieniu jeszcze większe grzechy i przestępstwa. Pamiętacie opowieść biblijną, kiedy tłum gonił i chciał ukamieniować ladacznicę? Chrystus długo milczał, zanim wydał wyrok. A wyrok brzmiał: „Kto z was jest bez winy, niech pierwszy ciśnie w nią kamieniem.” Wszyscy tropiący nieszczęsną odstąpili. Zostawcie go w spokoju na te kilka, kilkanaście lat jego życia. Jan St.Trzos de Sagorza”.

Spodziewałem się, że jak redakcja zdecyduje się rozpętać wokół Pogana kolejną dyskusję, to znowu do głosu dojdą zwolennicy linczu na Leszku, a redaktorzy będą triumfować,” patrzcie, to nie my, to głos ludu domaga się jego krwi” – taka mała redakcyjna manipulacja. A przecież wystarczy głębiej się zastanowić ile za tę niewielką bądź co bądź przewalankę Leszek Pogan i jego rodzina płacą już prawie 10 lat. Facet nie pracuje, ma skromny domek, w którym nędznie egzystuje jego sponiewierana i pozbawiona środków do życia rodzina. Więc ci z pianą na ustach ,prócz kary, którą były wojewoda ponosi od lat, domagają się jeszcze konfiskaty majątku i zapewne chcieliby jeszcze tych nieszczęśników zesłać na Sybir, gdyby to było możliwe. Rosjanie powiadają, że leżącego się nie bije, ale to u nas nie funkcjonuje.

Nie znamy litości i Chrystusowego przebaczenia. Wykończymy faceta i jego rodzinę. Wykończymy ich – wrzeszczy tłum, bo do tego jest zdolny, ale ilu wśród tych, co domagają się głowy Pogana, jest facetów i facetek, którzy popełnili nie jednokroć większe i haniebniejsze uczynki, ale świat o tym się, na ich szczęście ,nie dowiedział. Ale dobry Bóg się dowie i za swoje uczynki odpowiedzą na sądzie ostatecznym.

Zresztą popatrzmy, jak mielą sądowe młyny sprawiedliwości: oto inny prezydent, nie z Opola, ale z Warszawy dokonał podobnej przewalanki i to na taką skalę, że wyczyn Pogana stanowi 1/100 sumy tak zwanej łapówki. I co? I ten, były prezydent Warszawy, chodzi z głową w chmurach, robi karierę polityczną i medialną, udziela wywiadów, a ta pokraczna polska Temida bezradnie rozkłada ręce, że niby dowodów nie ma. To znajdźcie, do cholery jasnej te dowody, bo my tu wszyscy wiemy, że to defraudant, a wy dowodów się od nas domagacie? Więc jak się ma wina tego nieszczęsnego Pogana do tych wielkich milionów warszawskich? Chcecie nam wszystkim wmówić, że to państwo jest sprawiedliwe, a obywatele wobec prawa równi? Zostawmy więc biednego , gryzącego z rozpaczy i żałości za swój nikczemny uczynek własne łokcie i pozwólmy mu odsapnąć. Przywrócić mu wiarę, że Bóg nie takie rzeczy przebacza i że jego grzech już dawno wybaczony został.

Tyle mam wam do przekazania i wierzcie mi, że facet, o którym tu piszę nie jest moim ani bratem ,ani swatem. Jan St.Trzos jednak prosi Was, byście dali głos w tej kontrowersyjnej opinii i wyrazili swoją opinię.

Opole, 8 marca 2010 r.

Reklamy

37 Komentarzy

Filed under opinie, Opole, Opolskie

37 responses to “Pogan- obronić leżącego!

 1. Teodozja

  Proces Pogana od początku był upolityczniony. Gazety prześcigały się w podawaniu wysokości kwoty łapówek i defraudacji. kwota ta malała wraz z postępem śledztwa. Wszystko zostało osądzone przez niezawisłe i sprawiedliwe sądy. Nie można ciągnąć sprawy w nieskończoność, ciągle będąc niesytym kary. Pogan zapłącił bardzo wysoką cenę za przestępstwa. Nie pastwmy się jednak nad nim i nie pozbawiajmy możliwości godnego życia jego dzieci, żony i rodziny. To właśnie tym odróżniamy się od barbarzyńców: adekwatnymi karami do przestępstw , możliwością rehabilitacji i niestosowaniem odpowiedzialności zbiorowej.
  Teodozja

 2. Fajer

  Tak, nasza świadomość przypomina średniowiecze. Ludzie najchętniej widzieliby Pogana na rynku łamanego kołem. Śmierć to jeszcze mało, lud domaga się igrzysk.
  To jest straszne, bo uświadamia, ze w przypadku rozchwiania równowagi politycznej byłoby u nas to samo co w Bośni, Nigerii i Iranie. Naród łaknie krwi!
  I Przepraszam wszystkich , którzy mają wrażliwość.

 3. Elzbieta

  Co za bzdury wypisujesz ?
  Czy Ty miałes kiedys do czynienia z tym” panem” ?
  Czy Ty wiesz ile ma kasy z łapówek ?
  Nigdy tyle nie zarobisz uczciwa pracą .

  Czy Ty wiesz jak ludzi traktował? Jak w średniowieczu – na które się tu niekrórzy powołują.
  A jego rodzina ma dostatnie życie o konca swoich dni.

  Ma karę ma jaka zasłużuł.

 4. Teodozja

  Jak ludzi traktował? Ile ma kasy?
  Zgoda, ma na co zasłużył. I NIE WIĘCEJ!

 5. xantypa

  Szanowni Komentatorzy, każda opinia jest ważna, ale apeluję o kulturę dyskusji. Przepraszam REkultywatora za usunięcie jego wpisu, ale nie dopuszczamy takiego poziomu dyskusji na tym forum.

 6. Malaga

  Ja piszę do Elżbiety. Elżbieto, chyba nie przeczytałaś uważnie artykułu Trzosa. Trzosowi należy się uznanie za odwagę.
  Artykuł nie jest o złym Poganie, tylko o postrzeganiu jego kary. Karę zasądził sąd i on ma ją wypełnić. Ale on ma takie prawa i może wyjść za zgodą sądu za tzw.dobre sprawowanie. Chodzi o nastawienie ludzi, którym tej kary nigdy dość. Chodzi Trzosowi także o sprawiedliwość, bo jedni siedzą w więzieniu jak Pogan a inni cieszą się życiem jak warszawiacy.
  Czy tak Trzosie?

 7. Elu, mamy odmienne doświadczenia z kontaktów w przeszłości z Poganem. Musiał mocno zalać Ci sadła za skórę. Ale nawet jeśli Ciebie mocno skrzywdził, w co nie bardzo wierzę, to nie aż tak, by mu życzyć takich okropnych doświadczeń , przez jakie przechodzi on , a zwłaszcza jego rodzina. Znałem go jeszcze z uczelni i kontaktowałem się rzadko, kiedy pełnił wysokie stanowiska, ale nigdy nie dostrzegałem kłów, które by wystawały mu z pyska. Był jednak wrażliwy na sztukę i zbierał antyki, a sztuka uszlachetnia. Pozdrawiam Cię serdecznie. De Sagorza.

 8. Anka K

  Jasiu, popieram Twój wniosek. Za dużo w naszym życiu agresywności a za mało wybaczania i uśmiechu . Czas na zmiany . Warto wybaczyć dla własnego zdrowia. Osoby, które wybaczają żyją dłużej, czego wszystkim życzę a Tobie w szczególności

 9. Maladze dziękuję za spokojny i wyważony sąd. Chodzi o to, by kara była adekwatna do winy. Poglądy polityczne, kolor skóry, stanowisko i inne imponderabilia nie powinny wpływać na orzekających karę. O tym właśnie wspomniałem w ostatnim akapicie. Zaś Elę proszę by podała źródło, na którym opiera swoje przypuszczenia, że te łapówki były ogromne. Trwający bez miary czasowej proces i brak pracy, Elu, pożarły nie tylko wszystkie ich oszczędności i zaskórniaki, ale zrujnowały również jego bliższą i dalszą rodzinę. Malaga, sądzę ,że masz jeszcze kilka uwag do sprawy, więc podziel się nimi z innymi polemistami. Elu, Ty też. Pozdrowienia.

 10. Panią Redaktor Xantypę proszę o opublikowanie opinii Rekultywatora, by nie czuł się pokrzywdzony ocenzurowaniem. Może inni będą dzielić jego wypowiedź.

 11. xantypa

  Ależ to się nie nadaje. Same słowa niecenzuralne 🙂

 12. Marian

  Elżbieto jeśli masz coś extra na Pogana, coś o czym prokurator nie wie, to przestępstwem jest ukrywanie tego. Na Twoim miejscu czym prędzej podzieliłbym się tą wiedzą.

 13. Aniu, dziękuję Ci za wsparcie, którego udzieliłaś mi swoją wypowiedzią. Chodzi o to, byśmy byli względem siebie życzliwi ,tolerancyjni i dobrzy. Dobrocią możemy zbudować wespół lepszy kraj. Jeden ze znajomych mówi mi, czy wiesz jak on dużo się nachapał. A ja wiem ,że wcale nie tak dużo, ze wybudował zaledwie podrzędny domek, taki, jak mają tysiące innych. A od nas zionie sama złość, zazdrość i nienawiść. Ja jestem tam i z tymi, którzy są sponiewierani, przegrani i poszturchiwani, niczym ś.p. Jerzy Ficowski, który zawsze i wszędzie opowiadał się po stronie krzywdzonych. Pozdrawia Cię De Sagorza i prosi, bądź zawsze miła i dobra.

 14. W porządku ! Jeśli facetowi brakuje kultury polemicznej i posiada zbyt wielkie luki cywilizacyjne, nie może być partnerem do prowadzenia z nim polemiki.

 15. Ciotka Klotka

  Panie de Sagorza !
  Pogan i Ja nie mamy sobie nic do wybaczenia. Ten portal zaś nie jest portalem Ojca Dyrektora i apelacje oraz odwołania do Boga i Chrystusa nie są w tym miejscu i dla takiego człowieka właściwe. To nie ja, ale On był, jest i pozostanie przedstawicielem reżimu, który w stanie wojennym ustanowił takie prawo, że pewnej staruszce, która rzekomo ukradła musztardę ( na półkach wówczas był tylko ocet i wspomniana musztarda) zasądzono przepadek mienia w całości. Straciła wtedy owa staruszka malutki domek, a jej rodzina znalazła się na bruku z piętnem kryminału, złodziejstwa itp.
  Jego rodzina jak mówisz „egzystuje ” w małym, zwykłym domku na pograniczu głodu i wyczerpania nerwowego.
  Pytam się gdzie była ta rodzina jak On „brał”. Można domniemywać, że brała razem z nim ?
  Znam wiele rodzin, które egzystują na pograniczu, żyjąc z niewielkich emerytur, ale przynajmniej nie grozi im przepadek mienia w całości , jeśli w wyniku sklerozy, gdzieś w torebce zaplącze się musztarda.
  To nie ja wymyśliłam kartki na żywność i wcale nie chciałam uczestniczyć w ” walkach ” o kawałek ochłapu.
  To system i reżim, którego ten pan był i jest przedstawicielem zgotował nam taki los.
  Do końca życia pamiętać będę upokorzenie z powodu racjonowania mydła, proszku do prania i innych podobnych produktów .
  Nie mamy sobie nic do wybaczenia. Żyjemy w innych światach. Moje wybaczanie ogranicza się do wybaczania; mężowi, rodzinie, dzieciom i przyjaciołom.
  Zapewniam, że mam za małą wiedzę, aby podjąć taką decyzję. Skoro jest Pan przyjacielem pana Leszka i w tych minionych już na szczęście latach żyło się Panu wspaniale, to ma Pan prawo wyboru, ja takiego nie mam.
  Dzięki Pana artykułowi ożyły dawne wspomnienia, nie należą do miłych – niestety.To było wieloletnie pasmo udręki, stresu, upokorzenia a nawet upodlenia. Tego nie da się zapomnieć. Pozostawmy to tzw. wyższej sprawiedliwości ( do której Pan stale się odwołuje). My nie mamy takich uprawnień.
  PAN POGAN I JA NIE MAMY SOBIE NIC DO WYBACZENIA !

 16. Jan

  Marianowi chcę napisać ,że Elżbieta nic dodatkowego na Pogana nie ma, bo nawet prokuratura miała na niego za dużo i część zarzutów wycofała. W cywilizowanej wysoko Szwecji facet za podobne przestępstwa dostałby dwa lata w zawieszeniu i po ptokach. U nas ekrany tv spływają informacjami, że za byle co kary są oszałamiające Mnie to przeraża.

 17. MałyPikuś

  Grzesznik leży, pokutnik dźwiga się na nogi,

  A święty stoi prosto, gotowy do drogi.

  — Adam Mickiewicz

  Głośniej niżeli w rozmowach Bóg przemawia w ciszy.

  I kto w sercu ucichnie, zaraz Go usłyszy.

  — Adam Mickiewicz

 18. Ośmiorniczka

  ………”Facet nie pracuje, ma skromny domek, w którym nędznie egzystuje jego sponiewierana i pozbawiona środków do życia rodzina…odpowiadam…FACET NIE PRACUJE, BO UTRZYMYWALI GO PODATNICY, A ŚREDNIA DOBOWA UTRZYMANIA WIĘŹNIA JEST WYŻSZA NIŻ PACJENTA W SZPITALU…….FACET NIE PRACUJE BO SIEDZI, A RODZINA DLACZEGO NIE PRACUJE, BO CZEKA AŻ WYJDZIE? …MOŻE RODZINA ŻYJE Z RENTY INWALIDZKIEJ ? NO TO WTEDY RZECZYWIŚCIE EGZYSTUJĄ. Więc ci z pianą na ustach ,prócz kary, którą były wojewoda ponosi od lat, domagają się jeszcze konfiskaty majątku i zapewne chcieliby jeszcze tych nieszczęśników zesłać na Sybir, gdyby to było możliwe. Rosjanie powiadają, że leżącego się nie bije, ale to u nas nie funkcjonuje..odpowiadam …JEŚLI U NAS TO NIE FUNKCJONUJE,PROPONUJĘ ZMIANĘ OBYWATELSTWA DLA PANA I PRZYJACIELA LESZKA

 19. Desdemona

  PARTIA OBROŃCÓW POGANA „POP” – to propozycja dla byłych i obecnych miłośników „pogaństwa”.
  Panie i Panowie zewrzyjcie szyki i do roboty, wybory niebawem. WIELKA SZANSA przed Wami.
  Hasło – „WYBACZAJCIE A MOŻE BĘDZIE WAM WYBACZONE” – mam jeszcze kilka pomysłów na transparenty…. ale w dzisiejszym świecie biznesu i ostrej konkurencji już niestety nie za darmochę

 20. kamienista

  Pitolisz Desdemono. I nic nie rozumiesz choć pono czytać potrafisz. Ten artykuł nie jest o Poganie, jest o wartościach uniwersalnych. Ludzie czytajcie ze zrozumieniem . I Niech wam żądza krwi nie odbiera ludzkich uczuć.

 21. Pani „Ciotka Klotka” słów kilka odpowiedzi chciałbym napisać. Dostrzegam z jaką łatwością radzi sobie pani z przeinaczaniem treści przeze mnie podanych w tekście i faktów z innych tematów. Skąd pani wywnioskowała, że byłem i jestem przyjacielem Pogana. Nic podobnego, ale jeśli pani tego chce, to odpowiem słowami A.Słonimskiego , parafrazując jego słynny wiersz „Ten jest z ojczyzny mojej…”, jestem przyjacielem tych wszystkich, którzy są pokrzywdzeni i nie chcę milczeć, kiedy postrzegam ,co w życiu jest sprawiedliwością ,a co zemstą. Znam też sprawę z musztardą i tu powiem otwarcie, pani kłamie ! Ta pani od musztardy została obroniona na rozprawie odwoławczej, a sąd niższej instancji ośmieszony i napiętnowany. Domu, jak pani insynuuje nikt jej nie zabierał. Potępiając tamte czasy, stosuje ich metody fałszywego oskarżania i walenia z mańkuta. Życzę pani pogody ducha, zdrowia i radości z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. De Sagorza.

 22. P.S. Panią od musztardy sądziły już sądy Polski Niezawisłej, wolnej od komunistów.

 23. Ciotka Klotka

  Nie jest to prawdą, bo wyroki w stanie wojennym wykonywane były w trybie natychmiastowym.

 24. Jakim prawem OŚmiorniczka decyduje, kto ma w tym kraju prawo mieszkać, a kto zmieniać obywatelstwo. Niech mi kto odpowie. W tym kraju większość stanowią ludzie łagodni ,dobrzy, życzliwi i szlachetni , więc dla agresorów ,prowokatorów i napastników powinno w nim zabraknąć miejsca.

 25. Kowalski

  Pod warunkiem, ze sądził sąd wojskowy w sprawach np dezercji.

 26. Fastwood

  Ośmiorniczka „wie lepiej” i nie jest skłonna słuchać argumentów.Wszyscy „wiemy lepiej” a w ogóle to jesteśmy wszyscy bardzo miłosierni, solidarni i demokratyczni.
  Wytłuszczone zdania w komentarzu Ośmiorniczki świadczą o jej specyficznym rozumieniu kary. Najlepiej aby ona przechodziła z pokolenia na pokolenie. Aby dotykała nie tylko winowajcę , ale jego zonę , dzieci, a może jeszcze wnuków , ciotki i krewnych… właśnie…do którego pokolenia? 😉

 27. xantypa

  Chciałam się odnieść do wypowiedzi Ośmiorniczki, do tego fragmentu pisanego wielkimi literami. Ten fragment mnie zdumiał, jego logika jest powalająca.
  Co ma do rzeczy koszt utrzymania więźnia? Nie rozumiem. Czy sugerujesz, ze w więzieniu Poganowi żyje się dobrze i dostatnio?
  Rodzina nie pracuje nie dlatego, ze jej się nie chce, ale dlatego, ze dotyka ją ostracyzm i ze została bez dochodów.
  Fragment o rencie inwalidzkiej jest beznadziejny. Nie chce mi się wierzyć, że można myśleć w ten sposób. Ten fragment godzi w godność ludzką.
  Życzę Ci tylko Ośmiornico, abyś nigdy nie musiała z takiej renty korzystać!

 28. xantypa

  Ten portal Ciociu Klociu, rzeczywiście nie jest portalem Ojca Dyrektora-tu masz rację, to jest MÓJ i Jasia Portal. I w związku z tym możemy sobie tu nawet wywoływać duchy.
  Czy odwołania do Boga są właściwe? Zostawmy tę ocenę samemu Panu Bogu i nie wypowiadajmy się w Jego imieniu. Podobno Bóg wybacza.
  Bardzo Ci Ciociu Klociu dziękuję za wyrażenie opinii.

 29. Elzbieta

  Nie rozumiem dlaczego tak bardzo użalacie się na rodziną i samym Poganem?
  To jest świetny przykład i przestroga dla innych „cwaniaków” – co nie uczciwa praca i korupcją i bezkarnością /domniemaną/ dorabiaja się majatków. Np , we Francji – gdyby taka sytuacja zaistniała , p.Pogan ze swoją rodzina musiałby natychmiast opuścić miejsce zamieszkania. Ostracyzm byłby nie do zniesienia!
  A w Ooplu ,złodziej ma jeszcze gorliwych obrońców.
  Totalna rzenada.

  Biedny POGAN !
  Chciałabym wyjsc z więzienia po paru latach i żyć w luksie w „skomnym domku”.

 30. Roman

  Nic prostszego,daj się wybrać do władz, zrób parę dobrych rzeczy dla wyborców, potem zrób przekręt 🙂 to teraz podobno bardzo łatwe.
  Zobaczysz swoją mamę, dzieci i pozostałą rodzinę w stanie wykluczenia finansowego, społecznego i praktycznie bez szans na normalne życie. W więzieniu jak na wczasach, masz fajnych kumpli zbirów i morderców, którzy tylko od czasu do czasu szykanują Cię i gwałcą. Proces w Twojej sprawie prowadzą zamykając Cię i wypuszczajac na przemian. Odsiadujesz wyrok, potem się okazuje że nie cały. Kilka lat 2? siedzisz w pace bez wyroku, bo toczy się śledztwo. No i splendor telewizyjny: co Cię wypuszczają to masz występ w TV i prasie. 😉
  Elżbieto, nie zazdrość tego domku! Ten domek jeszcze trzeba utrzymać 😉
  Kochanie, żenada pisze się przez Ż- naprawdę!

 31. Pionek

  Kochani

  Moge powiedziec,ze poznalam Pana Pogana od najlepszej strony i ciesze sie,ze moge o tym napisac. Bylam pracownikiem ratusza w czasie , kiedy Pan Pogan byl prezydentem . Byl bardzo dobrym szefem – grzecznym, uprzejmym i wrazliwym na problemy pracownikow. Bylam jednym z wielu szarych pionkow , a jednak nigdy nie odczulam ,ze mam do czynienia z zarozumialym gburem i arognatem. Byl swietnym managerem – podejmowal rozne decyzje , czasem trudne, dotyczace miasta , a jednak bral ich ciezar na swoje barki i nie bal sie odpowiedzialnosci.
  Przez pierwsza kadencje byl czysty jak lza , dopiero kiedy pojawil sie Dolata – jak zly duch , cos sie stalo niedobrego
  i Pan Pogan zostal wciagniety w ten proceder , za ktory pokutuje do tej pory . To byl czlowiek na wskros ideowy i uczciwy – jestem o tym gleboko przekonana. Boli mnie bardzo ,ze nikt z Jego bylych kolegow nie stanal w obronie
  i nie zdobyl sie na gest solidarnosci. Wiekszosc pracownikow byla po stronie Pana Pogana, tylko nikt nie mial odwagi powiedziec tego publicznie w obawie przed represjami w pracy. Dziekuje panu Trzosowi, ze podjal
  glos w tej sprawie – jestem za zwolnieniem Pana Pogana z odbywania dalszej kary i pierwsza podam Mu reke kiedy opusci mury wiezienia . Tu nie chodzi o darownie kary, bo taka juz poniosl stokrotnie , ale o prawo czlowieka do szansy na ratunek ….

 32. Elzbieta

  Kochanie !? Miło mi że mam takiego wieilbiciela na stronie !

  Mimo to ma niesamowitą radochę z wytknięcia mi błedu – rzenada !

  Pozdrawiam Cię kochany Romanie ……………., a jednak rzenada.

 33. Roman

  Elżbietko, upór w sprawie pisowni Żenada przez RZ jest dowodem na Twoje konserwatywne trwanie i upieranie się przy błędach. To nie siła charakteru, ale zamkniecie się na argumentację. Pozdrawiam!

 34. Elzbieta

  Romusiu !
  W Twojej argumentacji trudno dostrzec cos sensownego , co przekonałoby kogokolwiek. Chyba tylko p. Jasia de S.
  Moje uparte błedy – to zwykła złośliwośc w odpowiedzi na czułości – którymi mnie obdarzasz . Nie załapałeś ?
  Buziaczek ………

 35. Uwaga ! zainteresowanych karą dla Pogana informuję ,że dzisiaj ,t.j. 22 marca 2010 r. zapadł w Szczecinie wyrok na radnych, którzy otrzymali za sprzedaż działki miejskiej prywatnemu inwestorowi łapówkę w wysokości 12 milionów złotych. Zgadnijcie Ci, co domagacie się linczu byłego prezydenta, jaki był wyrok dla dwóch sprawców. Otóż otrzymali po 2 lata kary więzienia i grzywnę w wysokości 250 złotych. I co powiesz Ciociu Klociu i Gniewna Elżbieto ! Tak działa polska sprawiedliwość i jej emisariusze ! De Sagorza.

 36. P.S. Pomyliłem się jak chodzi o kwotę – 250 tysięcy złotych .

 37. Kika

  Ciekawa jestem jak reagowało społeczeństwo Szczecina? Czy żądza zemsty odbierała mu rozum?