Kontakt

Jesteśmy miłośnikami naszej Opolskiej Ziemi i bardzo ubolewamy nad stratami kultury i sztuki śląskiej.

Jest ona piękna i niepowtarzalna, dlatego każdy zabytek, każde dzieło sztuki, każda pamiątka  materialna, niematerialna  i przyrodnicza to bezcenny skarb.

Ziemia Opolska zasługuje na szczególną troskę, jej historia toczyła się w ten sposób, że są tu niezwykłe obiekty dziedzictwa europejskiego zasługujące na ochronę.

Trzos to takie miejsce, w którym dawniej chowało się cenne rzeczy: biżuterię, pieniądze, pamiątki. To mieszek, inaczej kiesa, taka portmonetka retro.

Moja babcia trzymała w trzosiku pierwsze włoski mojej mamy. Były one dla niej serdeczną pamiątką macierzyństwa. Nazwa witryny Trzos Opolski, nawiązuje do lokalnych skarbów 😉

Jeśli myślisz tak jak MY, przyłącz się do nas.

Wszystkie materiały przyjmujemy z  gorącym podziękowaniem na adres:

trzos.opolski[małpeczka]gazeta.pl

Reklamy

7 responses to “Kontakt

 1. Grażyna

  Witam, witam !
  Stronka ciekawie się zapowiada. Mam propozycję; może zrobić galeryjkę zdjęć z zaniedbaniami zabytków , ale z opisem gdzie i co . ?

 2. delijka

  Grażynko, bardzo liczymy na Ciebie! 🙂

 3. Marcin

  Witam
  Proszę zajrzeć na maila.
  ps. Bardzo podobają mi się artykuły.
  Pozdrawiam
  😉

 4. Łukasz B.

  Szanowni Państwo,
  Piszę do Państwa w sprawie waszego wpisu z dnia 12 Maja 2010r. Zamieścili
  Państwo słowa pieśni z czasów walk o niepodległość: „Na Placu Boju”. Jest
  ona również znana w mojej rodzinie, ale wraz ze śmiercią babci zatarciu
  uległa melodia na jaką się śpiewa tą piękną pieśń. Zwracam się do Państwa z
  prośbą czy może udałoby się odtworzyć tę melodię i w jakiejś formie
  zamieścić na stronie.
  Pozdrawiam,
  Łukasz B.

 5. Joanna

  Witam,
  mam szczerą nadzieję, że Wasz serial o Kossakach powstanie, bo sama, zafascynowana rodem Kossaków, pragnęłam ( i pragnę ) tego a potem znalazłam Wasz wpis i scenariusz i z zadowoleniem i szczęściem stwierdziłam, że ktoś myśli podobnie jak ja i ma podobne pragnienie. Przeczytałam scenariusz pierwszego odcinka i uważam, że jest świetny. Zgadzam się, że teraz polskie seriale są kiczowate i na bardzo niskim poziomie. Sama mieszkam w Anglii i muszę stwierdzić, że poziom serialii tutejszych z polskimi jest bez porównania. Poza tym tutaj w Anglii jest teraz moda na seriale z dawnych epok. Prym wiodą chociażby ‚Downton Abbey’ czy ‚Mr. Selfridge’. Dlaczego nie możnabym zrobić takiego serialu w Polsce? Podejrzewam, że reżyserem musiałby być obcokrajowiec by dorównać poziomowi.My Polacy mamy przecież tyle barwnych postaci w naszej kulturze. Oprócz o Kossakach zobaczyłabym też chętnie serial o Lucynie Ćwierczakiewiczowej.
  Gorąco pozdrawiam i życzę powodzenia!
  Joanna

 6. krokodyl4

  Panie Łukaszu, myślałem, że do pana dotarła moja odpowiedź, ale jednak nie. Więc spróbuję naprawić problem. Otóż, pomóc nie będę mógł, bo słowa podyktowała mi w latach 80-tych moja śp. siostra Bronka, ale nie ma jej już24 lata. Ona tę melodię umiała zanucić. Tak to wygląda – ja tego uczynić nie umiem. Prawdopodobnie jest to melodia prosta i łatwa, ale mało kto ją pamięta, albo wcale została zapomniana. Jest piosenką nieco kiczowatą , aliści w tamtych czasach walki o odzyskanie niepodległości musiała być popularna i chwytała za serce. Mój ojciec kiedy walczył o Lwów i Kresy Wschodnie miał 16 lat i z Krakowskiego zawiózł ją na Łyczaków. Być może stowarzyszenie miłośników Lwowa i Kresów mogli by melodię odtworzyć, ale nie mam z nimi kontaktów, więc może Pan zainicjuje kontakt z nimi i popyta jak sprawa stoi. Pozdrawiam Pana. Jan Trzos. Opole, 1.09.2015 r.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s